Zelensky e paska humbur fare…! Ramën e quan Kryeministër të Malit Zi, Abazovicin të Shqipërisë

Edi Rama ndodhet sot në Ukrainë, në shtetin, i cili që prej datës 24 shkurt ka qenë në qendër të të gjithëve për shkak të luftës me Rusinë.

Pak minuta më parë ai është takuar me presidentin e Ukrainës, i cili mesa duket nuk është se i njeh edhe aq mirë kryeministrat e dy vendeve.Siç shihet nga postimi në Facebookun e Volodymyr Zelenskyt, ai e prezanton Ramën si kryeministrin e Malit të Zi,

ndërsa Abazoviçin si kryeministrin e Shqipërisë.Zelensky ‘tapë’ farë! Ramën e quan Kryeministër të Malit Zi, Abazovicin të ShqipërisëKaq ka mjaftuar dhe ky përshkrim ka bërë xhiron e rrjeteve sociale. Lideri ukrainas ka publikuar pamjet e këtij takimi në llogarinë e tij në Facebook.

Zelensky ka pritur dy kryeministrat, të shoqëruar nga delegacionet në rezidencën presidenciale në Kiev. “Partnerët ndërkombëtarë vazhdojnë të vijnë në Ukrainë.Dhe ky është një manifestim i rëndësishëm i mbështetjes së popullit tonë. Sot u takova me kryeministrin e Shqipërisë Edi Rama dhe kryeministrin e Malit të Zi Dritan Abazovic”, ka shkruar Zelensky krahas pamjeve.

TE TJERA