Polici del bllof! Gjobit me 150 mijë lekë qytetarin për rripin e vetë s’e vë fare

Gjobat e policisë janë kthyer në një problem të madh për qytetarët pasi sa vijnë e shtohen edhe pa të drejtë. Një qytetar ka denoncuar në redaksinë e JOQ ALBANIA një rast flagrant të policisë rrugore e cila mbyt me gjoba qytetarët por s’i hedh fare sytë nga vetja e saj.

 

Në denoncimin e tij ai shprehet se policia në Sarandë e ka gjobitur me 15 mijë lekë të reja pasi sipas tyre ishte pa rrip sigurimi. Por në videon e mëposhtme ju mund të shihni se pasi policia gjobit qytetarin për rripin e sigurimit largohet me makinë por pa vênë vetë rripin e sigurimit. Po në këtë rast kush do e gjobisë policin…?

 

Denoncimi i qytetarit:
Joq pershendetje , dua te denoncoj nje shkelje nga nje punojs policie ne sarand.. me ndaloj beri testin e alkolit dhe te gjitha tjerat dhe doli negativ kerkoj lek nuk i dhash se skisha pse ti jepja, dhe me vuri gjob 15 mi lek te reja per rrip kur un e kisha vu rripin e ke me vidjo

https://fb.watch/dFoWWpxB3T/?fs=e&s=cl

TE TJERA

spot_img