“Çmendet” moti të fqinjët tanë, kokrra e breshërit sa një top golfi (foto)

Reshje të dendura breshëri kanë përfshirë ditën e sotme Bologna të Italisë.

Reshjet e breshërit kanë nisur paraditen e sotme dhe kanë zgjatur për disa minuta.Duke dëmtuar kështu jo vetëm të mbjellat dhe vreshtarinë e fermerëve, por edhe drutë frutorë. Siç shihet dhe në foton e mëposhtme breshëri ka madhësinë e një topi golfi dhe ndaj dëmet dëme të shumta.

“Ndërkohë ditën e djeshme një mot i tillë ka përfshirë pjesën e juglindjes së Shqipërisë më saktë zonën e Leskovikut në Kolonjë.Reshje të dendura breshëri kanë përfshirë ditën e sotme Leskovikun.

Reshjet e breshërit kanë nisur paraditen e djeshme dhe kanë zgjatur më shumë se 30 minuta duke dëmtuar kështu jo vetëm të mbjellat dhe vreshtarinë e fermerëve, por edhe drutë frutorë.Kjo është hera e dytë që Kolonja preket nga breshëri, ku para disa javësh shume dëmtime të mëdha pati dhe në fshatin Boshanj.Në orët në vijim në terren do të zbresin edhe punonjës nga institucionet bujqësore për të përllogaritur dëmet e shkaktuara nga breshëri.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME