Veliaj publikon videon me luanin e ri në Kopshtin Zoologjik, Luana Vjollca i bën komentin epik

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj ka publikuar në rrjetet sociale një video të luanit në Kopshtin e ri Zoologjik të Tiranës, i cili vjen vërdallë brenda kafazit.

Mes shumë komenteve në postim, bie në sy dhe një koment i moderatores Luana Vjollca. Ajo ka ironizuar dhe për shkak të emrit të saj ku shkruan: “Po kërkon për mua më duket”.Kryetari ErionVeliaj i është përgjigjur komentit të moderatores me disa emoji duke qeshur.

Komenti i Luanës ka marrë shumë reagime pozitive dhe të qeshura.Veliaj publikon videon me luanin e ri në Kopshtin Zoologjik, Luana Vjollca i bën komentin epikNë Kopshtin Zoologjik të Tiranës nuk mungojnë gjelat, pulat, rosat, patat, lepujt, gomerët, dhitë apo lopët. Një hapësirë e madhe është vënë në shërbim të tyre dhe kukullave plastike që gjenden kudo nëpër park.

Ndonëse shumë prisnin të shihnin një elefant apo një gjirafë, këto kafshë nuk gjenden në kopshtin zoologjik. Nga bota e egër janë luani, tigri, ujku, dhelpra, arinjtë, lama, kaproj dhe struca.Po ashtu, vizitorët do mund të shohin edhe shpendë që nga shqiponja, skifterët, bufat, dhe papagallë. Një tabelë tregon dhe vendin e lëmurëve, një specie që rritet në Madagaskar, por që nuk kanë ardhur ende për t’u vendosur në kopshtin zoologjik.

TE TJERA

spot_img