Shqiptarët e “tundin vendshe” në rrugët e New York-ut, Bleona Qerreti merr mikrofonin në dorë dhe … (video)

Si çdo vit tjetër edhe këtë vit shqiptarët në Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë mbajtur paradën e tyre në rrugët e Nju Jorkut.

 

Si çdo qershor tjetër, rrugët u mbushën me flamurin shqiptar dhe me veshjet tradicionale shqiptare, apo edhe me ato kuq e zi.

 

Të shumtë ishin emrat e njohur të fushave të ndryshme që morën pjesë në festën e përvitshme dhe i vendosën “zjarrin” rrugëve me këngët shqiptare.

 

Festa ka zgjatur për disa orë, ku nuk kanë munguar simbolet tradicionale, vallet, duke bërë jehonë në media dhe rrjetet sociale.

 

Të pranishëm në këtë paradë kanë qenë edhe shumë personahe të njohur shqiptarë. Bleona Qereti me mikrofon në dorë ndezi turmën me këngët patriotike.

 

I pranishëm gjithashtu ka qenë edhe Blendi Fevziu, i cili ka bërë një reportazh që me siguri do të jepet gjatë kësaj jave në Opinion.

 

TE TJERA

spot_img