Arrestohet ish-zv.ministri i Brendshëm, ja për çfarë akuzohet

Ish-zëvendësministri i Punëve të Brendshme dhe njëherazi ish-deputet i Kuvendit të Kosovës, Zafir Berisha, është arrestuar ditën e sotme nga Policia në Prizren.

Bëhet me dije se Berisha u arrestua rreth orës 15:00 me akuzën se ka penguar zyrtarët policorë në kryerjen e detyrës zyrtare, në Prizren.

Sipas burimeve në Prokurori, ish-ministri tashmë ndodhet në Drejtorinë Rajonale të Policisë në Prizren, ku do të merret në pyetje nga hetuesit rajonalë.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Prinderit që i bërtasin cdo ditë fëmijëve. Ja pasojat negative që do kenë kur të rriten

Psikologet tregojne se nje nga gabimet qe bejn prinderit...

Pas dy shtatëzanive me binjake doja një bebe tjetër, u habita kur pash cfare me doli ne eko

Një nënë e cila tashmë kishte dy cifte binjakësh...

Autobuzi me 20 femije del nga rruga bie ne humnerë

Një autobus me nëntëmbëdhjetë gjimnazistë është ka dalë nga...

34 vjecarja kujdesej për të moshuarit i vjedh 75 mijë paund nga karta e bankës

Një femer e varur nga bixhozi dhe droga vodhi...