Soros i pranishëm në tryezë, dalin pamjet nga darka e liderve të “Ballkanit të Hapur” (FOTO)

Teksa ditën e sotme është mbajtur takimi mes liderëve të “Ballkanit të Hapur” në Ohër, kanë dalë edhe fotografitë e para nga takimi.

 

Në këtë takim marrin pjesë 5 shtete të Ballkanit Perëndimor.

 

Në darkën e shtruar, në një tavolinë janë parë Edi Rama, Aleksandër Vuçiq, Dimitar Kovaçevski, Dritan Abazoviq dhe Aleksandër Soros, djali i George Soros.

 

Në të njëjtën tavolinë ishte edhe përfaqësuesi i Bosnje e Hercegovinës, Zoran Telegtija.

 

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviç, ka postuar fotot në rrjetin social Tëitter.

 

“Politika e së ardhmes është politika e pajtimit dhe e bashkëpunimit ekonomik!”, ka shkruar ai.

 

“Darka e punës e liderëve të Ballkanit Perëndimor përpara Samitit të Iniciativës Open Balkan”, përfundoi ai.

 

TE TJERA

spot_img