Humbni peshë shpejt me çajin me xhenxhefil. Recetë e shijshme dhe unike!

Konsumimi i rregullt të çajit të xhenxhefilit do të përmirësojë shëndetin tuaj të përgjithshëm dhe do të stimulojë humbjen e peshës gjithashtu.

 

Kjo pasi xhenxhefili ndihmon trupin tuaj të djegë yndyrën më shpejt dhe kjo stimulon humbjen e peshës. Xhenxhefili ndihmon edhe diabetikët që të kontrollojnë nivelin e sheqerit.

 

Si ta përdorni xhenxhefilin për të stimuluar humbjen në peshë

 

Përbërësit:

Një copë rrënjë xhenxhefil
2 gota uji
Lëngu i një limoni
Një lugë gjelle me mjaltë

 

Si ta përgatisim:

Në një tenxhere me ujë të valuar shtoni rrënjët e xhenxhefilit. E lini të ziejë përreth 10 minuta dhe më pas e shërbeni në një filxhan. Shtojini lëngun e limonit dhe mjaltin në vend të sheqerit. Shijojeni!

 

Rekomandohet ta konsumoni në mëngjes me stomak bosh. Një filxhan para gjumit është gjithashtu i përsosur dhe do të përshpejtojë metabolizmin tuaj.

TE TJERA