Cako bën deklaratën e papritur, zbulon emrin e kryeministrit të ri të Shqipërisë dhe rolin që do marrë Sali Berisha

Teoricieni Alfred Cako ka komentuar zhvillimet e fundit në ‘Rrethin Katror’,

kryesisht paqen e vendosur mes Yuri Kim dhe Ilir Metës. “Ajo i ka kërkua Metës paqe, mund t’i ketë dhënë një anë rruge se si të ndërrohet qeveria.

Me kusht që Saliu të rrijë si sekretar i parë si Enver Hoxha. Të vendosë një emër që mund t’i ketë dhënë ajo si kandidat për kryeministër, mund të them që është Belind Këlliçi.

Një njëri që amerikanët mund ta pranojnë për shkak se ka qenë atje edhe me studime më përpara. I kanë kërkuar paqe Metës duke i thënë se nuk do e shpallin non grata”, tha Cako.

TE TJERA

spot_img