Është ‘mallkimi’ i Rudina Xhungës? Sokol Balla flet për herë të parë si qëndron e vërteta mes tyre

Sokol Balla ka treguar në “Më lër të flas”, se nuk ka pasur keqkuptime ndonjëherë me gazetaren Rudina Xhunga dhe se kanë bashkëpunuar për dhjetë sezone së bashku.

 

I pyetur nëse e sheh veten në diçka tjetër përveç televizionit, Balla tha se i pëlqen shumë edhe të shkruajë dhe radioja por theksoi se arritja më e madhe e tij ishte në “Top Channel”.

 

Donald Veshaj: Është histori e lezetshme, ku shkon Koli, ikën Rudina.

 

Sokol Balla: Jo nuk është e vërtetë, ne kemi punuar bashkë deri në 2016, pra nga 2005 deri në 2016.

 

Donaldi: Qarkullon një si tip legjende se kudo që shkon ti largohet Rudina.

 

Sokol Balla: Ne kemi punuar 10 sezone bashkë, pse nuk e merrni ndryshe, mund të jetë larguar ajo para se të vija unë, se sdonte të rrinte me mua në të njëjtin televizion. Unë nuk e di.

 

Donald Veshaj: A e shikoni veten bashkë me Rudinën në një televizion?

 

Sokol Balla: Do të ishte bukur që një grup njerëzish që punojnë bashkë, të dalin në pension bashkë e të plaken bashkë.

 

Donald Veshaj: Ku e shikon veten ti në diçka tjetër?

 

Sokol Balla: Mua më pëlqen të shkruaj, më pëlqen dhe radio.

TE TJERA