I nxehti “pushton” vendin, por në fundjavë ndodh e papritura me motin, ja cfare pritet

Shqipëria është “pushtuar” gjatë ditëve të fundit nga një valë e nxehtë ku temperaturat kanë arritur deri në 35 gradë celsius, por fundjava pritet të sjellë ulje temperaturash.

 

Ditën e shtunë mbasdite pritet shtim i vranësirave në të gjithë territorin të cilat do të shoqërohen me reshje shiu.

 

Ndërkohë që dita e diel do të sjellë një ulje temperaturash me 7 gradë sa u përket vlerave maksimale. Ndërsa gjatë gjithë ditës parashikohet të ketë reshje shiu dhe shkarkesa elektrike.

 

Gjithashtu edhe gjatë ditës së hënë moti do të jetë i freskët, ndërsa nga e marta e në vazhdim temperaturat do të fillojnë një rritje të cilat pritet të kapin 35 gradë në vlerat maksimale.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...