Akuza të rënda për …./ Ish-konkurrentja e Për’puthen: Kam qenë në burg…

Hyrja e konkurrentes Laureta Zyba në emisionin Për’Puthen bëri bujë të madhe mediatike. Përveç faktit se ajo është motra e njërës prej vajzave që ishte si konkurrente në program, ajo u përfol në media rreth të shkuarës së saj të errët.

Ajo ka treguar detaje të tjera nga e kaluara e saj, gjatë një interviste. Laureta pranoi se ka qenë në burg për një periudhë të shkurtër, më pak se një muaj.

Ajo zbuloi se shkak i arrestimit ishte partneri i saj asokohe, i cili sipas saj ishte shtetas malazez, ndërsa kur u pyet nëse personi në fjalë është Vali Corleone, ajo tregoi se fotot që qarkullojnë janë montaze dhe se nuk është ai.

“Kam qenë në burg dhe është një periudhë që është shumë e tmerrshme për mua, më keq nga sa njerëzit e flasin apo e përshkruajnë. (Pyetje) Je arrestuar për “eleminime” dhe prostitucion? Po. Të them të vërtetën kam qenë shumë e vetëdijshme kur jam futur në atë emision sepse historia që më ka ndodhur është bërë bujë. Nuk e kam pasur shansin të them të vërtetën.

Kam pasur një djalë që ka pasur të bëjë me shtetin, ka qenë i dashuri im. Kemi qenë bashkë 8 muaj, në burg nuk kam qëndruar as një muaj. Akuzat ishin të tilla. Nuk ka qenë për prostitucion, ai ka pasur gjërat e veta brenda shtetit të vet, malazez ka qenë. Deri në momentin e arrestimit e kam njohur si kroat. Nuk është Vali Korelone, janë montazhe.”- tregoi ajo në “Shqipëria Live.”

Disa muaj më parë, u raportua nga mediat kosovare se ish-konkurrentja është arrestuar moshën 23-vjeçare si bashkëpunëtore me një grup kriminal. Ajo u vendos në pranga në një operacion policor në vitin 2018 së bashku me tre persona të tjerë, dy shtetës malazezë të cilët ishin shpallur në kërkim ndërkombëtar për “zhdukje” dhe një shtetas serb.

Ndër të tjera u tha se Laureta Zyba punonte si striptiste në klube nate dhe ishte shoqe e stripties tjetër të njohur kosovare, Donjeta Kosumi, e njohur me pseudonimin Kallashi.

Por gjatë intervistës Laureta foli edhe për momentet e saj të bukura në emision, duke veçuar takimet që ka pasur me Melikun dhe Samuel Ceribashin.

“Kur jam futur kam pasur një pëlqim për Melikun më shumë, kisha filluar një kominikim të vazhdueshëm për një lidhje. Pastaj do ta veçoj Samuelin si djalë, sepse në kohën kur kanë ardhur situatat që më kanë prekur ndoshta edhe aty ku s’duhet, ka qenë mbështetje vazhdimisht.”- tha Laureta./Panorama Plus/

TE TJERA

spot_img