“Ç’ka ajo më shumë se unë?”, Anjeza evidenton rininë e saj

Në “Shihemi në Gjyq” zbulohen detaje të tjera për konfliktin mes çiftit Alfredo-Anjeza. Alfredo, duke qenë italian, kishte hasur një problem dokumentacioni dhe një i njohur shqiptar e kishte pajisur me një patentë që rezultoi të ishte false.

 

Por motra e të njëjtit person rezulton pronare e apartamentit të çiftit në Kavajë e kjo ka shkaktuar dyshimet për tradhti tek Anjeza. Alfredo tregon në rubrikën nga “E diela shqiptare” në Tv Klan se ka qenë në shtëpinë e ‘mikut’ të tij, por nuk e njeh aspak motrën.

 

Anjeza: Edhe në shtëpi ke qenë! Kush ka qenë? Motra? Duke pirë kafe, duke bërë muhabet?

 

Alfredo: Në shtëpinë e tij dhe nuk ishte motra e tij! Ishte i ati që ishte i sëmurë dhe e ëma.

 

Anjeza: Po përse duhet të të çonte në shtëpinë e tij? Se ishte motra? Do pinit një kafe për qejf? Ça ka motra më shumë se mua? Ça ka? Dy fëmijë si engjëj të kam dhënë! Jam dobësuar tani se kam siklet, s’mund ta pranoj këtë! Unë dua shtëpinë time, shtëpinë e fëmijëve të mi! Këtë s’ta pranoj!

 

Alfredo: Do më kërkosh falje!

 

Anjeza: Jam akoma e re!/tvklan.al

TE TJERA