Kjo pemë po cmend shqiptarët/ Nuk po e gjen dot asnjë njeri se si e ka emrin…

Dy foto të publikuara nga faqja “Gramshi tek ju” me mbishkrimin “Kush më thotë çfarë fruti është”, ka hasur në një varg reagimesh në rrjetin social Facebook.

 

Bëhet fjalë për një pemë e cila është fotografuar në fshatin Plepas të Njësisë Administrative Tunjë.

 

Autori ka dashur të saktësojë llojin e frutit dhe në profilin e tij kanë vërshuar qindra komente.

 

Qytetarët kanë mendime të ndryshme.

 

Disa shprehen se ajo është një kumbull e egër, të tjerë shkruajnë se ajo është një kulumri.

 

Por ka edhe nga ata që sjellin emra se si quhet kjo pemë në vende të ndryshme të botës.

 

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Dritat më të mahnitshme të Krishtlindjeve nëpër botë

Në Krishtlindje, qytetet ndriçojnë, kopshtet publike janë të ngjyrosura...