Vuante nga sëmundja e rëndë, ndahet nga jeta ish-deputetja e PS

Ish-deputetja e Partisë Socialiste, Edlira Haxhiymeri është ndarë nga jeta. Pedagogia vuante prej vitesh nga një sëmundje e rëndë, e cila ia mori jetën.

 

Lajmin e trishtë e kanë bërë të ditur familjarët e saj. Djali i saj njoftoi lajmin e trishtë për miqtë dhe të afërmit duke treguar se Haxhiymeri po vuante prej 5 vitesh nga sëmundja e rëndë.

 

POSTIMI I DJALIT: Të dashur familjarë dhe miq, me pikëllim të madh ju njoftoj se nëna ime e shtrenjtë, Edlira Haxhiymeri, ndërroi jetë. Ju falenderoj për ndihmesën dhe mbështetjen që na keni dhënë gjatë më shumë se 5 viteve tejet të vështira ku luftuam me çdo mjet e mënyrë për të mposhtur sëmundjen e saj.

 

Lamtumira e fundit për Edën tonë të dashur është nesër në varrezat e Tufinës. Nisja e kortezhit është në ora 11:00 nga shtëpia funerale Alba 2000.

 

Haxhiymeri ushtronte profesionin e pedagoges në Universitetit të Tiranës. Po ashtu, ajo ka shërbyer si deputete e Partisë Socialiste vite më parë si dhe ka mbajtur poste si sekretare organizative në selinë rozë.

 

Linda Fishta na tregon receten e petullave ideale : Fantastike per te mirpritur fundjaven

Nga Linda Fishta : Përbërësit për 4/5 persona:   500 g miell. 450 ml ujë i vakët. 25 g maja birre e freskët. 1 lugë e vogël sheqer. një majë...

E do Amosin? Dea Mishel: E kuptova kur më puthi që ai s’më pëlqen…

Marrëdhënia e komplikuar mes Deas dhe Amosit ka konfuzuar të gjithë banorët, por edhe teleshikuesit.   Dea: Ja kam thënë edhe Amosit dhe të gjithëve. E...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

VIDEO/ Puthje në buzë mes dy banoreve në Big Brother, ndizet rrjeti

Pas rikthimit në shtëpinë e Big Brother të Gresës,...

Dhëndri kapet mat në ditën e dasmës duke parë ndeshjen e skuadrës së preferuar

Kjo do të thotë të jesh besnik ndaj ekipit...

E do Amosin? Dea Mishel: E kuptova kur më puthi që ai s’më pëlqen…

Marrëdhënia e komplikuar mes Deas dhe Amosit ka konfuzuar...