Gazetari plas “bombën”: SPAK nis hetimet për Ilir Beqajn. Ai akusohet për…

SPAK ka nisur hetimet për ish ministrin e Shëndetësisë Ilir Beqaj.

Lajmin e ka bërë të ditur gazetari i kronikës Arsen Rusta, i cili deklaroi se Beqaj është si person i dyshuar për shpërdorim detyre lidhur me 2 tendera të firmosura, për sterilizimin dhe check up.

“Te sterilizimi dhe chek up, kemi në hetim ish-ministrin Ilir Beqaj. Është si person i dyshuar për shpërdorim detyre në tenderin për këto 2 tendera të lidhura, sterilizimi më vete dhe check up më vete”, tha Rusta.

- Publicitet -

TE TJERA

spot_img