“Ja si opozita mund ta vërë PS-në me shpatulla pas murit”, avokati i njohur del me deklaratën e fortë

Avokat Ledio Braho ka dhënë një reagim përsa i takon zgjedhjes së Presidentit të ri, opozita mund ta vendosë PS-në me ‘shpatulla pas murit’ nëse propozon një figurë të fortë për këtë post.

 

“Rama nuk do një figurë të fortë politike që të jetë në krye të vendit. Besoj që Rama do të luajë për një figurë honorifike dhe jo një politikan karriere. Sjellja e Presidentit Meta mund të sjellë këtë dëm që të kemi në krye të vendit një figurë honorifike.

 

Është e rëndësishme që opozita të propozojë figura të forta që ta vërë me shpatulla pas murin mazhorancën që t’i miratojë, u shpreh Braho.

- Publicitet -

TE TJERA

spot_img