Se mos ju ka shku mendja për qershia… Ja sa shitet kg j tyre/ Çmimet e frutave në stratosferë (foto)

Çmimet në vendin tonë sa vijnë e rriten çdo ditë e më shumë dhe qytetarët janë ata që po i vuajnë pasojat.

Qershitë janë ndër frutat e para të pranverës por duket se me çmimet e këtij viti jo të gjithë do kenë mundësi t’i provojnë. E themi këtë pasi tani në treg një kilogram qershi kushton 800 lekë të reja.

Një çmim i tillë nuk është pritur aspak mirë nga konsumatorët pasi sipas tyre është i paarsyeshëm duke ditur se edhe vendi ynë prodhon qershi dhe nuk ka nevojë për arsyetimet e zakonshme(taksa, importi, lufta).

- Publicitet -

TE TJERA

spot_img