“Në fillim kam pasur një…”, Floriana Garo tregon ‘përplasjet’ me vjehrrën: Ja anën e kujt mban bashkëshorti i sa…

Floriana Garo rrëfeu debatet politike që ka me vjehrrën, e cila në debatin e brendshëm politik brenda PD mbështet ish-kryetarin Lulzim Basha.

Garo tha se debatet mbi bindjet e ndryshmet politike mes tyre nuk kanë munguar, por shtoi se shpesh herë për të shmangur përplasjet i ka kërkuar që të mos flasin për politikë.

Anëtarja më e re e Këshillit Kombëtar të PD të zgjedhur nga Kuvendi i 30 prillit rrëfeu se në këto debate, bashkëshorti mban anën e saj.

“Ka një përplasje mendimesh politike pa i prishur raportet. Kur politika bëhet temë bisede dhe mendimet janë të ndryshme. Ndonjëherë i them mos flasim të lutem, flasim për gjëra të tjera. Ka ndodhur që i kam thënë të mos debatojmë. Ajo ka bindjet e saj dhe unë e kam lënë.

Në fillim kam pasur një farë stepje, por më pas e kam lënë. Ajo ka qenë në politike para meje dhe nuk do të ishte e drejtë. Bashkëshorti im qëndron me mua. Por e kemi thënë që secili ka bindjet e veta dhe ne jemi familje demokratike”, tha Garo në emisionin ‘Sot’.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

(Video) Del telefonata e plotë e Oltës me të shoqin, momenti kur i tha s’ke punë me Luizin

Banorët e Big Brother kanë patur sot mundësinë të...

Edhe Vis Pupa merr telefonatën nga e shoqja: Kupën dua ta çosh në Shkodër

Të martën e kaluar, Arbana Osmani i lajmëroi banorët...

‘A të them me kë jam unë’? Bashkëshortja habit Elvis Pupën?

Elvis Pupa ka zhvillaur ditën e sotmë një bisedë...