Dikur kamarier, i riu tregon si bëri 10 mijë euro në muaj

Bruno Bajrami është një sipërmarrës shqiptar i cili e filloi karrierën e tij në vitin 2018, duke punuar në industrinë e trajnerëve. Ai drejton me sukses biznesin e tij të këshillimit të biletave dhe është themeluesi i highticketconsulting.com.

I frymëzuar nga suksesi i babait të tij, ai vendosi të fillojë ndërtimin e perandorisë së tij të biznesit nga themelet në Gjenevë të Zvicrës.

I ftuar në “ABC e Mëngjesit”, Bruno ka treguar se fillimisht e nisi gjithçka, duke punuar kamarier. Ndërsa më pas nisi vërtetë të bëhej pjesë e biznesit.

Do çohesha çdo ditë në 5 të mëngjesit dhe kuptova që nuk ishte për mua. Zgjodha të punoja kamarier sepse nuk doja ti kërkoja lekë babait në atë kohë, se isha edhe student. Kështu hapi i parë që bëra, fillova të kërkoja në internet se si të bësh para. I provova të gjitha, të gjitha dështuan.

Si tip fati, takova një person që më tha lëri këto dhe fokusohu te shitja. E mora shumë seriozisht.

Bota për momentin i është drejtuar online, sidomos gjatë periudhës së pandemisë. Synimi im kur isha 19-vjec ishte 10 mijë dollarë në muaj. Ky ka qenë synimi im të bëja lekë ekstra. Mu desh 4 muaj e gjysmë, 5 për t’i bërë”, u shpreh ndër të tjera 23-vjeçari.

Bledi Mane dhe Dea në një krevat: Kam ardhur të të …

Hyrja e gazetarit Bledi Mane brenda shtëpisë së Big Brother VIP dukshëm duket se ka trazuar ujërat mes banorëve.   Menjëherë sa është futur ai ka...

Luizi nuk kursen ironitë ndaj banorit më të ri: Duhet të bëjë 3 kërkesa me shkrim, 2 emaile dhe 7 fakse për me fol

Që nga hyrje e tij në shtëpinë e Big Brother mbrëmjen e djeshme, banori i ri, gazetari Bledi Mane ka ngjallur polemika.   Mëngjesin e sotëm...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME