Ne aq marrim edhe sot/ Moderatorja e TCH tregon punën e saj të parë: Merrja 200 mijë lekë dhe isha shumë e lumtur

Sot ajo është një nga moderatoret më të mira në telvizionet shqiptare e sidomos në Top Channel.

Tani për tani është pushim pasi është në pritje të ëmbël, por Dojna Mema është bërë nostalgjike dhe ka kujtuar punën e parë.Puna e parë edhe për Dojnën ka qenë pa pagesë, për të fituar një eksperiencë, por dhe duke marrë kënaqësi nga gjëja që do më shumë.

“Puna ime e parë, radio,19 vjeç !Asokohë mendoja që do të ishte edhe e fundit.Pas 6 muaj prove (të papaguar) mu vendos një pagë 20.000 lek dhe mbaj mend që isha aq e lumtur sa thoja :

Po këta pse më paguajnë për të bërë çfarë më pëlqen?!Shumë ka ndryshuar nga atëherë. Radio nuk ishte puna ime e vetme apo e fundit, paga u rrit bashkë me mua dhe mbi të gjitha unë mësova t’i lë gjithmonë të hapura dyert e dritaret e mundësive duke mos u kufizuar nga askush dhe asgjë.

Bota është aty për ta kapur, bashkë me gjithë çka brenda! Foto Arkive : Circa 2012”, ka shkruar Dojna krah fotos ku shfaqet në “Top Albania Radio”, 10 vite më parë”, shkruan Dojna Mema.

Kujtojmë se para se të ishte në pritje të ëmbël, Dojna shkëlqeu në moderimin e Fun Club Big Brother për më shumë se 3 muaj, cdo të dielë rresht në TCH.

- Publicitet -

TE TJERA

spot_img