Edi Rama-shqiptarëve: Ka ngelur vetëm të më keni në frigorifer, kur ta hapni!

Edi Rama është tashmë në një konferencë me Komisionerin e Bashkimit Evropian për Zgjerimin dhe Fqinjësinë e Mirë, Oliver Varhely. Aty ai nuk i ka kursyer ato të cilat i quan batuta, por në fakt nuk janë aspak të tilla.

 

Duke ditur propagandën e madhe që ai bën, Rama i është drejtuar shqiptarëve, që tani është i rëndësishëm komisioneri, pasi atë (kryeministrin) e kemi në çdo kohë, dhe ka ngelur vetëm të na dalë në frigorifer.

 

Rama tha:

Po ndalem këtu për t’ia kaluar fjalën komisionerit, sepse është më e rëndësishme për ju të dëgjoni nga komisioneri, sepse mua më keni këtu në çdo vakt të ditës, ka ngelur vetëm të më keni në frigorifer, kur të hapni frigoriferin.

- Publicitet -

TE TJERA

spot_img