“Më mirë mos pyesni” Artan Hoxha nxjerr fotot dhe revoltohet për atë që po ndodh në…

Gazetari Artan Hoxha ka ndarë në rrjetet sociale disa foto panoramike nga Tirana, ku trego sesi edhe kodrat po shpyllëzohen për t’u mbuluar nga betoni.

Postimi i plotë:

Natyre e qete….Kodrat e Tiranes, Prill 2022.

Parrulla ne kohen e qoftelargut ka qene:

“T’u qepemi kodrave e maleve dhe t’i bejme pjellore si fushat”….

Tani parrulla eshte kthyer ne:

“T’u qepemi kodrave e maleve dhe t’i mbushim me beton si fushat”….

Po ai qoftelargu, maksimumi brezare per vreshta dhe kullota hapte, kurse keta te sotmit te betonojne aq forte sa do e kishte zili edhe xhenjo e Alfred Moisiut.

Mezi i shkulen per jave e jave te tera, ullinjte shekullore ne kodrat e Tiranes.

Nje goxha kompleks banimi me vila luksi, do ndertohet mbi betonin e derdhur lume.

Per cmimin?! Me mire mos pyesni!!!

Pasi te “mbjellim” betonin orbital me paret e korrupsionit shteteror, qe jane shume me teper ne qarkullim, se paret e narkotrafikut, qe sjellin “çunat” nga Ekuadori, do te mbjellin dhe ndonje peme neper taraca per te na mbushur mendjen, se po krijojne “pyllin orbital”…

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME