Lajm i mirë pë shqiptarët/ Pa vaksinë e pa teste anti-Covid, këto dy shtete hapin kufijtë për Shqipërinë

Dy vende të tjera do hapin kufinjtë për Shqipërinë duke hequr çdo lloj kufizimi.

 

Bëhet e ditur se duke nisur nga data 2 maj, Greqia dhe Zvicra kanë njoftuar heqjen e çdo kufizimi të Covid-19.

 

Kështu shqiptarët nuk do të kenë nevojë për certifikatën e vaksinimit apo testet.

 

Autoritetet greke kanë bërë me dije se asnjë udhëtari nuk do t’i kërkohen kushtet e mëparshme të Covid-19 të aplikuara më parë. Jo të vaksinuarve do u lejohet kalimi lirisht.

 

Po ashtu edhe Sekretariati Shtetëror i Zvicrës për Migracionin ka bërë se për të gjithë udhëtarët do hiqen të gjitha masat kufizuese pavarësisht vendit të origjinës.

Kiara ‘shpërthen’ në lot në shtëpinë e “BBVA”, cila është arsyeja?

Ditën e djeshme e banorët e “Big Brother Vip” janë sprovuar me anë të sfidës së rezistencës. Në këtë lojë ata duhet të qëndronin...

E ka përmendur shpesh në Big Brother, Keisi i përgjigjet më në fund Stresit: Ta tregoj qejfin kur të dalësh…

Gjatë gjithë eksperiencës së tij në “Big Brother Vip Kosova” Arkimed Lusha e ka përmendur pafund ish-partneren e tij, Kejsin. Nga historia me të,...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME