Horoskopi, ja shenjat më me fat nga 25 prilli deri më 1 maj 2022

Në renditjen e shenjave më me fat të horoskopit për javën nga e hëna 25 prill deri të dielën 1 maj 2022, do të shohim ende shenjat e ujit që triumfojnë në dashuri dhe seks.

 

Por kujdes nga energjitë shumë të fuqishme introspektive të 30 prillit: do të kemi eklipsin e parë të vitit, në shenjën e Demit me Hënën e re në 10 gradë.

 

Horoskopi, renditja e shenjave më me fat për këtë javë

Në kulturën keltike, druidike dhe galike, Beltane festohet më 1 maj, një nga 8 të shtunat. Kjo festë lidhet me elementin e zjarrit që përdoret në traditë për të pastruar bagëtinë si një shenjë e mirë. Zjarri është gjithashtu një himn për pjellorinë dhe sensualitetin, një aspekt që e gjejmë në të gjitha kremtimet pak a shumë të lashta të kësaj feste.

 

Binjakët

Të paktën deri në fundjavën e ardhshme, i dashur Binjakë, do të vazhdoni të jeni absolutisht të pazbatueshëm, aq sa nuk duhet të habiteni nëse improvizojmë një dhimbje koke kur na kërkoni të dalim. E di, është e çuditshme për ju që jeni zakonisht mbretërit e festës. Për të gjitha fajin e kanë planetët e shumtë në shenjën e Peshqve që nuk duan t’ju bëjnë të buzëqeshni.

 

Shigjetari

Gjithashtu për këtë javë do të jetë absolutisht e pamundur të frenoni dëshirën tuaj për të na shpjeguar se si shkon jeta, bota dhe madje edhe cikli natyror i formimit të materialeve. Fakti është se ndoshta seksi i një profesori do t’i lërë vendin një dëshire të papërmbajtshme (nga ana jonë) për t’ju gënjyer. Dëshira jonë më e guximshme erotike do të jetë t’ju dëgjojmë të thoni “kam gabuar”. Ndoshta po e teproni pak duke na dhënë mësime?

 

Virgjëresha

Do të jeni të mirë javën tjetër! Gjithë faji i kundërshtarëve të Venusit dhe Marsit që ju fryjnë nervat disa herë në ditë: para, pas dhe gjatë vakteve. Problemi nuk jeni ju, sigurisht, por të gjithë ata budallenj që gravitojnë rreth jush dhe që dëshironi t’i shihni të mbyllur si majmunët në kopshtin zoologjik.

 

Ujori

Faji do të jetë nxitimi, por gafat do të jenë vërtet në rendin e ditës këtë javë, aq sa para se të hapni gojën ju rekomandoj t’i kaloni fjalët në censurën e një miku apo të afërmi të besuar. Në të gjitha rastet do të jetë mirë të shtyni, me çdo justifikim, bisedën ballë për ballë me partnerët aspirantë… për aq kohë sa dëshironi t’i mbani afër, sigurisht!

 

Dashi

Melankolia të ka kapur si një poet i mallkuar dhe gjen veten duke u ankuar për të këqijat e botës, të tuat por edhe të të tjerëve. Kjo thuhet se është empatike dhe e dhembshur… Pra, me pak fjalë, kushdo që dëshiron të dalë dhe të qeshë, le të telefonojë dikë tjetër!

 

Peshorja

Jeni kaq serioz këto ditë sa do t’ju shohim të tundni kokën disa herë në kundërshtim kur dikush propozon të dilni për një aperitiv, kërcim ose argëtim. Ju e investoni kohën tuaj si një menaxher i vërtetë që përdor çdo minutë për rritjen e tij personale.

 

Luani

E pamundur të vendosësh për gjëra që kanë kuptim logjik këto ditë… Në trurin tënd, fjalët godasin me grusht dhe nuk rreshtohen edhe nëse i urdhëron. Pra, me pak fjalë, nëse ka një person nga i cili vërtet duhet të largoheni, ai është shefi. Nëse e shihni, ikni!

 

Bricjapi

Ndihesh po aq i lumtur sikur sapo ke përfunduar një master në joga! I lumtur, i ndjeshëm, emocional dhe gjithashtu plot dëshirë për të dëgjuar të gjitha problemet e miqve dhe të afërmve. Lum ata që të takojnë dhe veçanërisht ata që të mbajnë një pjesë të mirë të ditës më pak se një metër larg!

 

Akrepi

Ju jeni çuditërisht në një humor shumë të mirë dhe askush nuk do të bëjë shumë pyetje për këtë, edhe sepse nëse ka një gjë që thjesht nuk mund ta bëni, është dhënia e përgjigjeve të arsyeshme. Për pjesën tjetër, ju e kompensoni me puthje që të lënë pa frymë dhe dëshirën për t’u përqafuar si një nënë koala me fëmijën e saj. Të gjitha së bashku.

 

Demi

Ju gjithashtu dëshironi të bisedoni me filxhanin e kafesë në mëngjes dhe me vazon me lule në tavolinë. Në të vërtetë, ju doni të thoni gjëra të bukura dhe të bëni deklarata dashurie aq të bukura dhe romantike saqë edhe Romeo dhe Zhuljeta zbehet.

Peshqit

Ju ndiheni po aq mirë sa kur në 9 të mëngjesit keni bërë tashmë klasën tuaj të jogës, keni planifikuar ditën e punës dhe keni përgatitur një rostiçeri të shëndetshme dhe ushqyese për fëmijët tuaj. I përsosur, praktikisht i përsosur. Shijojeni këtë ndjenjë sepse për ju që shpesh jetoni mes ndjenjave të dyshimta të fajit nuk është për t’u nënvlerësuar.

Gaforrja

Kënaqësia që do t’ju përshkojë këtë javë do të jetë si ajo e një maceje të madhe të shtrirë në diell pa fëmijë përreth dhe me barkun plot me një seancë përkëdheljeje gjatë rrugës. Nëse do t’ju kërkohet të shprehni një dëshirë, do të keni probleme serioze: ju tashmë keni pothuajse gjithçka që ju bën të lumtur.

- Publicitet -

TE TJERA

spot_img