“Nuk di ç’të them më”/ Erion Braçe publikon pamjet dëshpëruese dhe ‘thumbon’ qeverinë: Po ne kur do e bëjmë tonën?!

Deputeti i PS-së, Erion Braçe ka ndarë në rrjetet sociale pamje nga dëmet që ka bërë ditën e djeshme stuhia e erës në Divjakë.

Teksa pasqyron punën e palodhshme të këtyre njerëzve të thjeshtë, Braçe e vë theksin tek fakti se kur qeveria do të jetë në krah të tyre për t’i ndihmuar.

Postimi i plotë:

DIVJAKE/DIVJAKE

SOT, PAK ME PARE, GJATE DITES,

DEMI NE TUNELET E SHALQINIT NE #DIVJAKE;

Me ne lindje e me ne veri, nga Cerma e Siperme ne Sulzotaj, Divjake deri Kular, shpejtesia e fuqia e eres ishte kjo;

Keshtu shkuli plastmasin e tuneleve dhe demi eshte ky.

Nuk cdi te them me;

Mbase une e shprehja me shume deshperimin, dorezimin;

DO TI NGREME PRAPE NESER ME THANE!!

Ndaj thashe dje qe bujqit jane sot njerezit me te rendesishem ne vend;

NUK DOREZOHEMI, thane.

Ata bejne pjesen e tyre dhe e bejne keshtu, me mund, sakrifica, humbje, por pa u dorezuar;

PO NE KUR DO E BEJME TONEN?!

Jo filmin, perhere e perhere ne te njejtin vend e me te njejtet njerez;

POR PUNEN TONE, NE PERPUTHJE ME NDRYSHIMET E KLIMES, NEVOJEN ULERITESE TE BUJQVE PER NDIHME?!

“Gruaja më kapi mat mesazhet me një femër tjetër”, rrëfehet Andi Shkoza

Kengëtari i mirënjohur Andi shkoza, së fundmi ka dhënë një intervistë ekskluzive për moderatoren Ester Bylyku në emisionin 'Glamour Zone', ku ndër të tjera,...

Horoskopi ditor, e shtune date 28 janar 2023

Dashi   Hëna e shenjës së Demit, ju ofron siguri materiale por edhe emocionale, besim dhe stabilitet. Me financat do merreni pak me shume, duke zgjidhur...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

“Gruaja më kapi mat mesazhet me një femër tjetër”, rrëfehet Andi Shkoza

Kengëtari i mirënjohur Andi shkoza, së fundmi ka dhënë...

Moderatori i njohur: Luizi e “ha” Butrintin për mëngjes, ai është zero me xhufkë

Ditën e djeshme Luizi deklaroi se vetëm hyrja e...

‘E çoi te burimi dhe… a u dha më në fund puthja e shumëpritur?

Vëllai i Madh i ka dënuar banorët ditën e...