Ministrja e Ramës qan hallin që e ka zënë: Kriza e çmimeve më ka prekur edhe mua, i bëj vetë p…

Kriza e thellë ekonomike ka mbërthyer gjithë botën duke nisur nga janari i këtij viti, por në vende me ekonomi të dobët si Shqipëria ndjehet akoma dhe më shumë.

 

Por mesa duket kjo krizë nuk ka përfshirë vetëm familjet me të ardhura të pakta, por dhe ato të ministrave tanë, që duket se po e ndiejnë dhe ata krizën.

 

Ministrja e Energjetikës, Belinda Balluku është shprehur në një intervistë ditën e djeshme se i bën vetë pazaret. Gjithashtu, ajo ka thënë se po ndjen edhe rritjen e çmimeve si çdo qytetar tjetër.

 

Gazetarja Nisida Tufa e pyeti nëse i ndjente edhe ministrja personalisht rritjet e çmimeve. dhe ministrja Balluku na hbaiti jo pak me përgjigjen e saj, që nuk ishte ashtu si ne mendonim.

 

“Jam qytetare si gjithë të tjerët. I bëj vetë pazaret ndaj ka rritje çmimesh që ka ardhur edhe para se të vinte lufta, me rikthimin e pandemisë. Pas një 2-vjeçari me lindja të fjetura prodhimi u kërkuar të plotësonin mungesën.

 

Rritjen e ndjen çdo qytetar dhe si ata edhe unë” – u përgjigj Belinda Balluku në emisionin “Kjo Javë” pasditen e djeshme në Neës 24. Kur e ndien dhe ministrja krizën, imagjino ne të tjerët…

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME