Paralajmërim? Mesazhi që morën banorët pak momente para tërmetit të fuqishëm

Pak momente para se tërmeti të trondiste Bosnjen, banorëve iu dërgua një mesazh paralajmërimi në të cilin thuhet “dilni nga shtëpitë”.

Përdoruesit e Android morën një paralajmërim përmes sistemit të mbrojtjes pak sekonda para tërmetit.

Kjo është hera e parë që përdoruesit e këtij sistemi operativ informohen për rreziqet e mundshme në këtë mënyrë, ndërsa njoftimi habiti shumë përdorues.

Përveç informimit se ndodhen në një zonë potencialisht të rrezikshme, ata janë udhëzuar edhe se si të sillen gjatë tërmetit.

Atyre u është thënë që të dalin nga shtëpitë, të mbyllin gazin dhe të shmangin ndërtesat e dëmtuara.

“Plas SHERRI” mes Einxhel Shkirës dhe dy mikeve të saja: Jam grua e martuar…

Të gjithë e dinë për miqësinë e ngushtë mes Einxhelit me Argjira Spancën dhe Fjoralba Ponari, të cilat nuk na tregojnë shumë detaje rreth...

Ustai 72 vjeç nga Shqipëria: Pres të iki në Gjermani të punoj! S’punoj bojaxhi se është ofenduese, patinim po

I ftuar në emisionin “Real People” në Euronews Albania këtë të shtunë ishte një usta i quajtur Meti, i cili merret me patinime dhe...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME