LISTA E KANDIDATËVE PËR KRYETAR TË PD SHKODËR, JA KUSH JANË EMRAT E PROPOZUAR

Arben Lusha, Ardit Qylybyli, Arjan Peraj, Emiljano Cekini, Elvis Deda, Ergys Ivziku, Gjenarin Kapari,

Ted Kopliku dhe Vildane Gushta janë zyrtarisht 9 kandidatët që do të konkurrojnë për të drejtuar Partinë Demokratike dega Shkodër në vitet në vijim.

NJOFTIM
PER MIRATIMIN E KANDIDATURAVE DHE ORGANIZIMIN E ZGJEDHJEVE PER KRYETAR
PD DEGA SHKODER

Bazuar në Nenin Nr. 48 dhe 64 të Statutit të Partisë Demokratike miratuar në
Kuvendin Kombétar të PD, datë 11 dhjetor 2021;

Mbështetur në: Udhëzimin Nr. 3, datë 10 janar 2022, “Për fillimin e procesit zgjedhor në të gjitha nivelet e strukturës vendore organizative të PDSH*;

Ufhezimin Nr. 6 datë 11 mars 2022 “Mibi procesin e zgjedhjeve në degët
Durrës, Dibër, Lushnjë, Rrogozhine, Shkodër dhe Vorë”, të Komisionit te Perkohshëm te Rithemelimit te PDSH-së.

Pas shqyrtimit të dokumentacionit të përejellë nga dega, Komisioni ja kaloi për
miratim kandidaturat Komisionit të Rithemelimit.

Kandidaturat për Kryetar të PD Dega SHKODËR janë si më poshtë vijon:

1. Arben Ismaj Lusha
2. Ardit Sait Qylybyli
3. Arjan Sadik Peraj
4. Emiljano Kole Cekini

5. Elvis Antonio Deda
6. Ergys Fadil Ivziku
7. Gjenarin Ndoc Kapari
8. Ted Ilir Kopliku
9. Vildane Xhemshit Gushta

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME