TERMET NË SHKODËR

Lëkundje tërmeti janë ndjerë në vendin tonë. Sipas të dhënave të para sizmologjike, tërmeti është ndjerë në Tiranë, Durrës, Shkodër, Lezhë, Korçë, Vlorë, Lushnjë, Fier etj.

 

Epiqendra e tërmetit ka qenë në Bosnje-Hercegovinë me magnitudë 5.8 në një thellësi 10 kilometër nëntokë.

 

Nga tërmeti në vendin tonë nuk ka raportime për dëme materiale.

 

Lëkundjet e tërmetit janë ndjerë në Kosovë, Mal të Zi dhe Kroaci.

 

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME