Eni Cobani kandidate per Presidente…? Gazetari i njohur e zbuloi…

Këto ditë ka nisur një garë e ethshme, me kandidatë për president.

Shumë personazhe të njohur janë vetëofruar për këtë post, por në fund është parlamenti ai që e vendos.Dy janë kandidatët më të fortëpër momentin, të cilët janë vetëshpallur: ambientalisti Sazan Guri dhe historiania e njohur Elena Kocaqi.

Por Bledi Mane ka zbuluar një kandidate të tretë, që është edhe më e fortë se dy të parët, pasi ndryshe nga ata, ka edhe formim juridik, gjë që është e rëndësishme për t’u zgjedhur president.

Ajo është Eni Çobani, e cila përveçse juriste, është edhe femër, një kriter ky që po theksohet shumë për presidentin e ardhshëm. Në galerinë e mëposhtme ndërkohë do të gjeni disa thënie të mençura të zonjës Eni, të cilat e bëjnë atë një figurë më se të pranushme për presidente, shkruan Mane.

Bledi Mane zbulon kandidaten e tretë për Presidente, është një super zonjëBledi Mane zbulon kandidaten e tretë për Presidente, është një super zonjë Bledi Mane zbulon kandidaten e tretë për Presidente, është një super zonjëKëtë herë pritet që në krye të Presidencës të vendoset një femër, gjë që do të ndodhte për herë të parë në historinë e Shqipërisë, që gjithmonë ia ka besuar burrave këtë post.

Edhe pse Elena, Sazani dhe së fundmi Eni mund ta bëjnë shumë mirë detyrën e tyre në këtë post, në fund është parlamenti ai që e zgjedh dhe voton kush do jetë presidenti/tja e ardhshme e Shqipërisë.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME