Kjo pajisja e vogël konsumon më shumë engergji: Fikeni natë dhe fatura juaj do të jetë shumë më e ulët

Nëse ruterin e internetit e mbani ndezur gjatë gjithë ditës, ai do të konsumojë energji elektrike.

 

Prandaj, duhet t’i kushtoni vëmendje performancës së energjisë së ruterit përpara se ta blini atë dhe të siguroheni që ai të ketë konsumin më të ulët të mundshëm të energjisë kur është i ndezur në modalitetin e gatishmërisë, shkruan albeu.com.

 

Agjencia Federale Gjermane për Mbrojtjen e Mjedisit (UBA) pohon se kjo është veçanërisht e rëndësishme nëse ruteri nuk mund të fiket sepse përdor gjithashtu një linjë telefonike.

 

Nëse është kështu, këshilla është të merrni një ruter që të ketë mundësinë që të paktën të çaktivizojë wi-fi kur nuk është në përdorim.

Mungoi në prime! Arber Hajdari braktis përfundimisht Big Brother? Ja arsyeja e bujshme, kush do e zëvendësojë

E marta është tashmë dita që mbledh të gjithë shqiptarët. Reality showë i shumëndjekur ‘Big Brother’ ka bërë për vete shumë njerëz. Mbrëmja e...

Nami në rrjet! Zbulohet lidhja që ka Luizi dhe Kiara me Edi Ramën dhe Lindën

Teksa historia e Liuzit dhe Kiarës po i mban të gjithë mbërthyer, ne po gërmojmë pak se çfarë thonë yjet për këtë kombimin.   Luizi është...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME