Ndryshimi drastik i motit, flet sinoptikani: Ja si pritet të ndryshojë në ditet ne vijim

Vranësira të shpeshta do të jenë prezentë në territorin shqiptar pothuajse gjithë javën

duke bërë që ditën e hënë të jenë më të shpeshta në zonat jugore duke krijuar kështu më shumë mundësi për reshje shiu.

Reshje më të pakta shiu pritet të kemi në zonat qendrore dhe ato veriore. Sipas meteorologut Hakil Osmani, e marta sjell një përmirësim të përkohshëm të kushteve të motit.

Por, e mërkura dhe në vijim do të sjellë momente me pika shiu në territorin shqiptar. Më të dukshme do të jenë në zonat veriore dhe verilindore.

Sa i përket temperaturave të ajrit, pritet të kemi një rënie të ndjeshme duke bërë që maksimumet të mos shkojnë më shumë se 17 gradë Celsius në Ultësirën Perëndimore,

por pas ditës së mërkurë kemi një rritje graduale të temperaturave të ajrit duke bërë që maksimumet të ngjiten edhe në 25 gradë Celsius në Ultësirën Perëndimore ndërsa në zonat malore do të shkojnë në 19 apo 20 gradë Celsius.

“Shqiptarët janë spiuna, më futën në burg”, rrëfehet këngëtari Ermal Fejzullahu

Këngëtari Ermal Fejzullahu dhe moderatori Labi kanë treguar ekperiencën e tyre në një burg të Zvicrës.   Ermali zbuloi ka përfunduar 24 orë në burg në...

Aksident tragjik/ Autobusi që transportonte një ekip futbolli, bie nga ura

Një autobus që transportonte një ekip futbolli, herët këtë të hënë pësoi një aksident, duke rënë nga një urë, ku gjetën vdekje pesë vetë...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Weee s’kanë fund çudirat! Banorja e BBV lan flokët në lavamanin e kuzhinës (video)

Banorja e “Big Brother VIP Kosova”, Mbresa gjatë mbrëmjes...

“Shqiptarët janë spiuna, më futën në burg”, rrëfehet këngëtari Ermal Fejzullahu

Këngëtari Ermal Fejzullahu dhe moderatori Labi kanë treguar ekperiencën...