Ndahet nga jeta spikerja e lajmeve, nuk e mposhti dot sëmundjen e rëndë (EMRI+FOTO)

Folësja e lajmeve në NBC, Ëendy Rieger, ka humbur betejën me kancerin e trurit, një vit pasi u diagnostikua.

Ëendy Rieger, 65 vjeçe, kishte një karrierë të gjatë në televizion, duke lënë të trishtuar shumë kolegë të saj.

Rieger u diagnostikua me glioblastoma, një tumor agresiv i trurit, në maj 2021. Në muajin dhjetor ajo doli në pension, ndërsa lajmin e trishtë për ndarjen nga jeta e ka dhënë NBC.

“Ne humbëm Ëendy Rieger tonë të zgjuar, plot gjallëri dhe të mrekullueshme”, thuhej në deklaratë.

Për më shumë se 30 vjet, shikuesit e NBC4 në Uashington “përshëndeteshin” çdo ditë me të përmes ekranit duke e bërë atë një ndër figurat më të dashura të televizionit.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME