“Babai im e ngacmonte Merushen”/ Fatjoni zbulon sekretin e 3 viteve më parë: I hyri nga dritarja…

Xhevahir Hoxha vrau bashkëjetuesen e djalit të tij, Merushen, dhe më pas vari veten, duke tronditur fshatin e Roskovecit.

 

 

Ndërsa sot Fatjon Hoxha, i biri, ka dhënë një intervistë për News24. Ai ka zbuluar një detaj tronditës nga një ngjarje e rëndë në familjen e tij të ndodhur 3 vite më parë.

 

Fatjoni u shpreh se babai i tij ka qenë njeri problematik dhe i dhunshëm.

 

“Kur e solla Merushën para tre vitesh në shtëpi, e lashë të flinte në një nga dhomat. Babai im, fiku automatin e dritave natën dhe iu fut në dhomë nga dritarja natën.

 

 

Merushja kujtoi se isha unë, babai filloi ta ngacmonte por ajo nuk e kishte lënë,” tha Fatjoni.

- Publicitet -

TE TJERA

spot_img