Rikthehen skemat piramidale në Shqipëri? Banka holandeze i kthen mbrapsht fondet një 31-vjeçareje

Holanda ka njoftuar autoritetet shqiptare se dyshon se disa shtetas janë të përfshirë në skemat piramidale.

Për këtë arsye ky shtet ka kthyer mbrapsht disa fonde që i përkasin një shtetaseje, nën dyshimet se janë para që janë të gjeneruara nga skemat mashtruese.

Tch bën me dije se pranë Drejtorisë së Parandalimit e Pastrimit të Parave, pak ditë më parë është lëshuar një urdhër bllokimi i përkohshëm i llogarive nën emrin e shtetases B.B. 31 vjeçe.

Por së bashku me të, zbulohet edhe emri i bashkëpunëtorit të saj, shtetasit Vaid Tarja i hetuar në qytetin e Elbasanit për mashtrim tatimor dhe përvetësimin e 3.7 milionë dollarëve.

Në datën 29 mars 2022, banka dërguese në Hollandë ka kërkuar kthimin mbrapsht me nënshkrimin se këto shuma e kanë origjinën nga një skemë mashtrimi Ponzi.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME