Ilva Tare merr postin e rëndësishëm në Amerikë

Gazetarja e njohur Ilva Tare është bërë pjesë e Këshillit të Atlantikut, Qendra për Europën.

 

Ish-drejtorja e informacionit në Euroneës Albania, e cila prej disa muajsh është shpërngulur në Uashington, SHBA, e ndau lajmin përmes një postimi në Tëitter.Tare shprehet se i është bashkuar ekipit në Uashington dhe do të sjellë disa seri për Ballkanin. Ajo është shumë e lumtur dhe emocionuar për këtë arritje.

 

“Jam e emocionuar të ndaj disa lajme personale: që nga 1 prilli, jo vetëm që jetoj në anën tjetër të Atlantikut, por kam filluar të punoj me Këshillin e Atlantikut në Uashington DC, ku do të lançoj serinë Balkans Debrief. Jam e nderuar të bashkohem me ekipin e Këshillit të Atlantikut të Europës”, shkruan Tare.Kujtojmë se Ilva ka qenë një nga gazetaret më të mira që ka pasur Shqipëria në 2-3 dekadat e fundit.

 

E ka filluar shumë herët si spikere lajmesh te ish-televizioni Telenorba.Më pas ka provuar shumë televizione të tjera në Shqipëri, ku ka mbajtur dhe poste të rëndësishme përvec spikeres së lajmeve dhe moderatores në emisione të ndryshme të sferës politike.

 

Ilva është bashkëshortja e politikanit të njohur dhe ish-deputetit të PD, Eduart Selami, me të cilin ka një fëmijë dhe vitet e fundit janë shpërngulur në Amerikë.

Iliri s’lë gjë pa thënë për Luizin: Ai flet shumë edhe rri vetëm me vajzat…

Ilir Shaqiri ka sqaruar këtë të shtunë në “S’e Luan Topi” deklaratën e bërë ne rrjete sociale në lidhje me Luizin, e cila u...

Përhapja e gripit, a duhen marrë masa…? Shqipëria krahasuar me Europën është më nivel …

Edhe pse numri i rasteve të infektuara me viruset e gripit është në rritje, Shqipëria konsiderohet në nivel mesatar të përhapjes së tyre, tyre...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

VIDEO/ Puthje në buzë mes dy banoreve në Big Brother, ndizet rrjeti

Pas rikthimit në shtëpinë e Big Brother të Gresës,...

Dhëndri kapet mat në ditën e dasmës duke parë ndeshjen e skuadrës së preferuar

Kjo do të thotë të jesh besnik ndaj ekipit...

E do Amosin? Dea Mishel: E kuptova kur më puthi që ai s’më pëlqen…

Marrëdhënia e komplikuar mes Deas dhe Amosit ka konfuzuar...