“Dembelë, e bëjnë me tre …”- Albano Bogdo kritikon Aurela Gaçen dhe …(VIDEO)

Aktori i humorit, Albano Bogdo ka kritikuar tekstet e këngëtarëve shqiptarë, duke thënë se janë dembelë dhe e bëjnë refrenin me tre fjalë.

 

Në një video të shpërndarë në profilin e tij në Tik-Tok, aktori është i ulur para pianos dhe thotë:

 

“Këngëtarët pavarësisht se sa cilësorë janë nganjëherë përtojnë aq shumq të shkruajnë tekst saqë e bëjnë refrenin me maksimumi tre fjalë.”- shprehet aktori.

 

Më tej ai përmend Aurela Gaçen, për të cilën thotë se është një këngëtare e shkëlqyer. Ai më pas nis të këndojë këngën e saj “Ja ke nge”, ku shprehet se refreni i saj është me tre fjalë.
“Për shembull kemi Aurela Gaçen që është një këngëtare shumë e shkëlyqer por e ka bërë me tre fjalë, “ja ke nge, ja ke nge…” tre fjalë.”– thotë Albano.

 

Më pas ai këndon një refren tjetër, i cili i përket këngës “Ku je” nga Elgit Doda, megjithatë nuk ka preferuar ta përmendë emrin e tij.

 

“Ok me tre fjalë por të jesh kaq dembel sa ta bësh me dy fjalë…

 

“Ku je je je, ku je je je…”

 

Dy fjalë: ku je.”- përfundon ai.

 

 

- Publicitet -

TE TJERA

spot_img