Arrestohet vëllai i ish-deputetit të Shqipërisë, ja cfare beri ai… (emri, foto)

Fatos Alimadhi, 54 vjeç, banues në Tiranë si dhe vëllai i ish-deputetit Adriatik Alimadhi është vënë në pranga nga Policia e Tiranës.

 

Mësohet se Alimadhi, me profesion përmbarues akuzohet se ka firmosur shkresa dhe vendime për sekuestro për bllokimin e llogarive rrjedhëse të një subjekti privat, pa e njoftuar këtë subjekt. Një shtetas ka marrë kredi në emër të një subjekti, dhe pas disa kohësh ka ndërruar jetë. (momentin që ndërron jetë kredinë e mbulon siguracioni i jetës). Por ky përmbarues (Fatos Alimadhi) i bllokonte llogaritë familjarëve të të ndjerit, pa i lajmëruar.

 

Njoftimi i policisë:

Finalizohet me sukses operacioni policor i koduar “Account”.

 

Operacioni, i zhvilluar nga Sektori për Hetimin e Krimit Ekonomik dhe Financiar në DVP Tiranë.

 

Vihet në pranga 1 shtetas, për veprën penale “Shpërdorimi i detyrës”.

 

Procedohen penalisht 2 të tjerë.

 

Specialistët e Sektorit për Hetimin e Krimit Ekonomik dhe Financiar në DVP Tiranë, në bashkëpunim me Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, organizuan dhe finalizuan me sukses operacionin policor të koduar “Açount”, si rezultat i të cilit u bë ndalimi i shtetasit:

 

– F. A., 54 vjeç, banues në Tiranë, për veprën penale “Shpërdorimi i detyrës”.

 

Nga veprimet hetimore ka rezultuar se shtetasi F. A., gjatë ushtrimit të funksionit si përmbarues privat, duke shpërdoruar detyrën, ka firmosur shkresa dhe vendime për sekuestro për bllokimin e llogarive rrjedhëse të një subjekti privat, pa e njoftuar këtë subjekt.

 

Gjithashtu, në kuadër të këtij operacioni, u proceduan penalisht në gjendje të lirë shtetasit S. D., dhe P. Q., me detyrë përmbarues privat, për veprën penale “Shpërdorimi i detyrës”.

 

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme procedurale.

 

- Publicitet -

TE TJERA

spot_img