Nga Luana tek Alketa, zbulohet si bëhet menaxhimi i VIP-ave në Shqipëri

Menaxhimi i vipave është kthyer në një trend në vendin tonë pas frymëzimit nga këngëtarë me famë botërore si Madona e Lady Gaga që shpesh falenderojnë stafin dhe menaxhimin për arritjet e tyre.

 

Menaxheri i vipave shqiptarë, Endi Hamiti, rrëfeu përvojat e tyre në Shqipëri. Ai ka shpjeguar në detaje se VIP-at shqiptarë tashmë kanë ndryshuar sjellje dhe pritshmëri.Endi: “Është trend në rritje. Artistët kërkojnë menaxherë.

 

Kjo e bën më të thjeshtë karrierën e tyre. Rrjetet sociale luajnë rol të rëndësishëm në karrierën e një këngëtari. Është e vështirë të bësh këtë punë”.“Duhet të jesh i përgjithshëm, por edhe të shohësh detajet. Kam hasur vështirësi, kur artisti nuk e ka pëlqyer projektin për shembull”.Sipas tij, trendet kanë ndryshuar.

 

Tashmë personazhet VIP në Shqipëri nuk kanë kohë t’i menaxhojnë gjërat vetë dhe kanë filluar të punojnë me staf.Cili prej personazheve VIP në Shqipëri punon me staf? Disa emra janë Alketa Vejsiu, Ermal Mamaqi, Arilena Ara dhe Luana Vjollca. Sigurisht, ka edhe emra të tjerë.

Horoskopi 1 shkurt 2023, ja çfarë kanë parashikuar yjet për ju në këtë fillim muaji

Dashi   Forconi veten psikologjikisht për të pohuar dëshirat tuaja. Hëna nga shenja e komunikimit të Binjakëve sot sjell komunikime të mrekullueshme që ju bëjnë vigjilentë....

Asnjë femër nuk duhet të injorojë në të përditshmen e saj 4 simptomat e atakut kardiak

Ataku kardiak është një prej shkaktarëve kryesorë të vdekshmërisë në vende të ndryshme. Kjo sëmundje ka përparuar ndjeshëm vitet e fundit duke ngritur alarmin...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME