Ehhh ç’na ka gjet…/ Rritet sërish çmimi i karburanteve, ja vendimi nga Bordi i Transparencës

Bordi i Transparencës ka vendosur rritjen e çmimeve të naftës dhe benzinës.

 

Sipas vendimit të fundit, një litër naftë do të tregtohet në pompa me 226 lekë për litër, nga 219 lekë për litër që ishte deri tani.

 

Çmimi është rritur edhe për benzinën, që do të tregtohet me 209 lekë për litër, nga 205 lekë për litër që ishte deri tani.

 

Çmimi i gazit ka mbetur i pandryshuar në 115 lekë për litër, niveli më i lartë i regjistruar ndonjëherë në vend.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME