I dhanë mesazh të koduar? Djegia e fuoristradës, kush është kryeplaku që foli për rrëzimin e ‘avionit mister’ në Vermosh

Detaje të reja kanë dalë në dritë nga djegia e makinës së kryeplakut të Vermoshit Prek Vata (Vushaj).

Gazetari Senad Nikshiqi shprehet se Vata ka qenë personi që foli për avionin e rënë në këtë zonë, në tetor të 2021 dhe nuk përjashtohet mundësia që djegia e makinës të bëhet për këtë fakt.

Kryeplaku nga ana tjetër, ka pranuar për uniformat blu se djegia ka qenë e qëllimshme, por nuk ka treguar detaje mbi autorët. Nga ana tjetër, mësohet se policia ka nisur hetim për rastin.

- Publicitet -

TE TJERA

spot_img