I dhanë mesazh të koduar? Djegia e fuoristradës, kush është kryeplaku që foli për rrëzimin e ‘avionit mister’ në Vermosh

Detaje të reja kanë dalë në dritë nga djegia e makinës së kryeplakut të Vermoshit Prek Vata (Vushaj).

Gazetari Senad Nikshiqi shprehet se Vata ka qenë personi që foli për avionin e rënë në këtë zonë, në tetor të 2021 dhe nuk përjashtohet mundësia që djegia e makinës të bëhet për këtë fakt.

Kryeplaku nga ana tjetër, ka pranuar për uniformat blu se djegia ka qenë e qëllimshme, por nuk ka treguar detaje mbi autorët. Nga ana tjetër, mësohet se policia ka nisur hetim për rastin.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Surprizon Balina Bodinaku: Olta Gixharin e shoh fituese të Big Brother VIP

Ish-opinionistja e “Big Brother VIP”, Balina Bodinaku, ishte sot...

Ky eshte bashkeshorti i Diola Dostit mjeku i i njohur Kosovar. Foto

Diola Dosti është nutricionistja e njohur shqiptare, që u...