“Erdha për ty moj bijë”, Margarita: Babi bëri 44 orë rrugë për mua ditën e 78-vjetorit

Margarita vjen në “Ka Një Mesazh Për Ty” enkas për pikën e saj të dobët.

E lindur në një familje me 8 fëmijë, ajo rrëfen në “E diela shqiptare” në Tv Klan se që e vogël ka qenë krahu i djathtë i të atit. Për të ndihmuar familjen, ajo ka lënë mënjanë edhe shkollimin e saj, ndonëse sot, e zhvendosur në Gjermani, ka një jetë krejtësisht tjetër. Me një episod, ajo na njeh pak me të, por edhe me të atin e saj.

Margarita: Në 2015 emigrova për në Gjermani, nuk kisha letra. Babi thotë “do vij unë”, e merr guximin megjithëse s’kishte udhëtuar asnjëherë jashtë shtetit.

Ardit Gjebrea: Me avion?

Margarita: Jo, me autobus.

Ardit Gjebrea: Është udhëtim i gjatë.

Margarita: 44 orë me autobus. Ditën që vjen babi në Gjermani mbush 78 vjeç. “Erdha për ty moj bijë”, tha. Me babin kam një lidhje të veçantë, flasim si shokë, gjithmonë e përmend në njerëz të tjerë, por edhe mua që “më ka mbetur peng shkolla jote”, që nuk e përfundova atëherë.

Ardit Gjebrea: Po ti çfarë i thuas?

Margarita: Kur erdhi që më pa në Gjermani, më tha “tani që të shoh mirë sikur e hoqa pak pengun”.

Arsyeja pse Margarita ka thirrur të atin në program, i cili ka humbur tre vëllezërit në një vit, është për t’i thënë atij se nuk është vetëm./tvklan.al

Top Channel demaskon Amosin, bëri pyetjen anonime më të turpshme ndaj Oltës

Një nga rubrikat më të përmendura të kësaj jave në Big Brother VIP ishte ajo e pyetjeve anonime brenda shtëpisë. Secili banor ka shkruar...

Plot surpriza ju presin! Horoskopi për muajin shkurt, 2023

Dashi   Në këtë muaj, jeta juaj do pësojë goxha ndryshime. Lëreni pas të shkuarën dhe mendoni vetëm për të ardhmen. Nëse jeni në një lidhje...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME