Dy tërmete të njëpasnjëshme në Shqipëri, ku ishte epiqendra

Dy tërmete janë ndjerë në Shqipëri orët e para të mëngjesit të ditës së sotme. Lëkundjet janë ndjerë në veri të vendit, në lindje të Bajram Currit.

 

Rreth orës 00:58 është ndjerë lëkundja e parë, me magnitudë 4 të shkallës Rihter dhe thellësi 12 km, ndërsa lëkundja e dytë është ndjerë 01:1 minuta po në njëjtin vend,

 

me magnitudë 2.7 dhe thellësi 14 km, sipas IGJEUM.

 

- Publicitet -

TE TJERA

spot_img