Transgjinorja në Shqipëri del haptazi: Unë jam femër, organin mashkullor do e mbaj

Luan Myrtollari është i riu i cili mbrëmjen e djeshme ka bërë daljen e tij publike si transgjinor në ekranet shqiptare.

Ai tha se e quan veten Luana, e në të njëjtën mënyrë pret që ta quajnë edhe të tjerët pasi ndihet femër. Luani nuk ka asnjë dallim nga vajzat pasi në pamje duket si një e tillë.

E vetmja gjë që atë e dallon nga transgjinorët e tjerë, është organi gjenital mashkullor, për të cilin është shprehur se do e mbajë sikundër atyre që preferojnë të behen operacion për ta hequr.

“Ku ka më bukur se të kesh dy gjini…”-ka deklaruar ajo.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Luizi ‘shpërthen’ para Kiarës: ‘Më ke bërë të dukem kokrra e legenit’!

Luizi dhe Kiara kanë patur një ditë të ngarkuar...

Kulturë shkodrane në SHBA , krijohet “Rozafa”

Edmond Drishti, presidenti i Shoqatës " Rozafa" Shkodra Association...

Flori Mumajesi ‘thumbon’ keq Alban Skënderajn: Nxirre dorën nga…

Këngëtari i njohur, Flori Mumajesi padyshim që është një...