Nesër Kongresi i PS/ Ndryshimet në qeveri, ndërprerja e mandateve, ja çfarë pritet

Ditën e nesërme do të zhvillohet Kongresi i Partisë Socialiste.

 

Takimi do të nisë në orën 10:00 dhe se do të jetë i hapur dhe publik për mediat.

 

Në këtë mbledhje siç edhe është njoftuar do të bëhet një analizë e gjatë e punës së qeverisë, ku edhe do të trajtohen tema të ndryshme.

 

Kongresi i socialistëve pritet të miratojë disa ndryshime thelbësore në statusin e kësaj partie, ku Kryetari do të ketë një mandat të kufizuar në numrin e mandateve, ndërsa të gjithë drejtuesit e degëve të PS do të duhet të dorëzojnë detyrat.

 

Ndryshe nga herët e tjera ky Kongres do të ketë një numër panelesh të shtrira jashtë sallës së Kongreseve.

 

Sa i përket temave më tej është bërë me dije se do t’i kushtohen politikës së jashtme, marrëdhënieve me Europën, gjithashtu edhe energjisë.

Asnjë femër nuk duhet të injorojë në të përditshmen e saj 4 simptomat e atakut kardiak

Ataku kardiak është një prej shkaktarëve kryesorë të vdekshmërisë në vende të ndryshme. Kjo sëmundje ka përparuar ndjeshëm vitet e fundit duke ngritur alarmin...

Tjetër ofertë e çmendur për Luizin: Ja sa qindra mijëra euro do fitonte ai nëse vendos të dalë sot nga BBV…

Ajo është shtëpia më e famshme në Shqipëri dhe padyshim që ngjarjet e krijuara në shtëpinë e Big Brother Vip Albania janë në qendër...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME