Habit Berisha: “Nuk i bëri këngë Elisa Spiropalit, dhe Rama e dënoi me 3 vite burg Bojken Lakon”

Në konferencën e sotme për shtyp të mbajtur në mesditë në selinë e PD, ish-kryetari i kësaj partie dhe ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, foli për disa cështje.Ai u ndal dhe te lajmi i bujshëm i ditës së djeshme, që ishte dënimi me 3 vite b urg i Bojke Lakos që në një ndërtesë të marrë me qëra për ta lthyer në studio muzikorë, kishte hapur 4 dritare pa marrë lejen e duhur.

 

Duke u ndalur te kjo cështje, Berisha tha se kjo është hakmarrje personale e Edi Ramës ndaj këngëtarit që nuk pranoi ndonjëherë t’i thurrte këngë.“Dënimi me tre vite b urg i këngëtarit të njohur shqiptar Bojken Lako.

 

Një akt i pashembullt, i paprecedentë, një urrejtje e neveritshme, e sëmurë e Edi Ramës e një njeriu ndaj një këngëtari të mirënjohur. Për fajin e vetëm se nuk pranoi asnjëherë t’i thurrë këngë brendit të Milva Ekonomit, Skënderbuçit të Elisa Spiropalit, Zeusit të Bilalit.Ai qëndroi këngëtar i pasioneve dhe idealeve të tij, pasardhës i një artisti të shquar shqiptar. Një nga artistët më të shquar, me kontribut të madh në artin skenik të vendit.

 

Gjetën ta dënojnë tre vite b urg se paska hapur një dritare pa leje, ndërkohë që ndërtohen kate mbi kate.Duke i shprehur solidaritetin tim të plotë dënoj këtë vendim, dëshmi e shndërrimit të sistemit të drejtësisë në degë ekzekutivi, të një zëri aq të dashur sa Bojken Lako”, u shpreh Berisha.

- Publicitet -

TE TJERA

spot_img