Vajza e të ndjerit Bashkim Fino merr postin e lartë shtetëror, ky është urimi i veçantë që ka marrë nga Rama…

Vajza e të ndjerit Bashkim Fino merr postin e lartë shtetëror, ky është urimi i veçantë që ka marrë nga Rama…

 

Vajza e Bashkim Finos, Megi Fino është emëruar ditën e sotme zv/ministre për Europën dhe Punët e Jashtme. Vendimi është marrë në mbledhjen e zhvilluar këtë të mërkurë në Këshillin e Ministrave.

 

Përlot vajza e Bashkim Finos në Kongresin e PS: Ndihem krenare për të, sot po i plotësoj dëshirën

 

Megi Fino u shfaq për herë të parë në radhët e socialistëve në kongresin e Partisë Socialiste ku mbajti një fjalim të ndjerë për të atin. Bashkim Fino, u nda nga jeta disa muaj më parë pasi humbi b etejën me CO VID-19.Ndiqen! videon per te kuptuar se per qfare behet fjale:

 

Arsyeja e lirimit lidhet me faktin se Xhafaj nga shtatori do të futet në Kuvend, pasi në zgjedhjet e 25 Prillit u zgjodh deputet në qarkun e Tiranës. E njëjta gjë edhe për Petro Koçin, i cili lë postin e zëvendësministrit të Mbrojtjes për karrigen e deputetit, pasi u zgjodh deputet në Fier.

- Publicitet -

TE TJERA

spot_img