“PD i ka mbetur vetëm sigla”, Bamir Topi: Jam gati të…

Ish-presidenti Bamir Topi ka folur me situatën në të cilën ndodhet Partia Demokratike.

 

 

Ai është shprehur se tani PD i ka mbetur vetëm sigla dhe historia e saj duhet arshivuar, teksa tha se se mbas siglës shkojnë vetëm ata që janë të varfër në ide dhe e kanë humbur kredibilitetin politik.MNdër të tjera ai u shpreh i gatshëm që të kontripojë për një të djathtë moderne.

 

Deklarata e Topit:

“Sot e them dhe e kam rithënë disa herë që sot PD-së i ka mbetur vetëm sigla, historia e saj duhet arshivuar. Duke shkuar mbas siglës, mbas saj shkojnë njerëzit e varfër në ide dhe ata që kanë humbur kredibilitetin publik.

 

Unë jam për të rindërtuar një të djathtë moderne, që njerëzit të mos jenë pjesë e siglave, dhe natyrisht unë do të jem atje. Do të jap gjithë kontributin tim”, u shpreh Topi në “Log”.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Luizi ‘shpërthen’ para Kiarës: ‘Më ke bërë të dukem kokrra e legenit’!

Luizi dhe Kiara kanë patur një ditë të ngarkuar...

Kulturë shkodrane në SHBA , krijohet “Rozafa”

Edmond Drishti, presidenti i Shoqatës " Rozafa" Shkodra Association...

Flori Mumajesi ‘thumbon’ keq Alban Skënderajn: Nxirre dorën nga…

Këngëtari i njohur, Flori Mumajesi padyshim që është një...