Shqiptarët janë mendje zgjuar, zbulojnë mënyrën perfekte si t’i shpëtosh radarit të policisë

Për t’iu shpëtuar problemeve, shqiptarët janë të parët.

“Merr fund” pro blemi i radarëve të poli cisë, që janë kthyer në një “makth” për shumë shoferë, sidomos për ata që kanë pak fiksim shpejtësinë.

Disa të rinj shqiptarë kanë krijuar një grup në Viber me mbi 5000 anëtarë, ku përdorin kode të veçanta për ti shpëtuar radarit të policisë.Pikërisht një grup në viber që quhet “Ra.dari” është formuar në Kosovë. Përmes këtij grupi ata njoftojnë për vendet në të cilat ka ra.d.arë duke iu mun.dësuar të tjerëve t’i shp.ëtojnë këtij “Big Brother”.

Grupi në të cilin ata tregojnë se ku ka ra.darë në çdo orë të ditës numëron mbi 5 mijë anëtarë nga e gjithë Kosova dhe shumë shpejt ky numër pritet të dyfishohet.Por, gjithë anëtarët e këtij grupi duhet të zbatojnë një rregull strikt, që të mund të vazhdojnë të jenë pjesë e “Radarit”.

Atyre u ndalohet që të bëjnë foto dhe biseda jashtë radarit.A është normale kjo gjë që kanë bërë këta të rinj? Për aq kohë sa ata i japin makinës brenda të gjitha normave, por kur e tejkalojnë shpejtësinë atye duhet me patjetër “radari”, që të vënë mend për herë tjetër.

Horoskopi ditor, e shtune date 28 janar 2023

Dashi   Hëna e shenjës së Demit, ju ofron siguri materiale por edhe emocionale, besim dhe stabilitet. Me financat do merreni pak me shume, duke zgjidhur...

‘E çoi te burimi dhe… a u dha më në fund puthja e shumëpritur?

Vëllai i Madh i ka dënuar banorët ditën e sotme që të mos flasin deri në finale e madhe të Talent Show-t.   Ky dënim, i...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

“Gruaja më kapi mat mesazhet me një femër tjetër”, rrëfehet Andi Shkoza

Kengëtari i mirënjohur Andi shkoza, së fundmi ka dhënë...

Moderatori i njohur: Luizi e “ha” Butrintin për mëngjes, ai është zero me xhufkë

Ditën e djeshme Luizi deklaroi se vetëm hyrja e...

‘E çoi te burimi dhe… a u dha më në fund puthja e shumëpritur?

Vëllai i Madh i ka dënuar banorët ditën e...